Projekt projektu „Wzmocnienie członków Federacji Partnerstwo na Rzecz Rozwoju i Edukacji Małych Dzieci” finansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich prowadzony był w okresie maj - grudzień 2015 r.
Więcj informacji i aktualności projektu na stronie http://www.premd.org.pl/projekt_wzmocnienie_federacji_premd_107/

Informacja o projekcie
Celem projektu jest podniesienie kompetencji  przedstawicieli 5 NGO w  zakresie prowadzenia lokalnych diagnoz potrzeb i współpracy ze społecznością lokalną oraz integracja i promocja organizacji.

Projekt  powstał w odpowiedzi na dwa problemy organizacji zrzeszonych w Federacji PREMD zapisane w Strategii PREMD na lata 2013-2017. Pierwszy  to niewystarczająca znajomość wśród NGO metod partycypacyjnych angażujących do  współpracy przedstawicieli różnych grup społecznych i zawodowych, co ogranicza ich szanse na dobrą współpracę z JST i wpływanie na lokalne polityki edukacyjne i społeczne. Drugi problem to niewystarczające kompetencje organizacji obywatelskich w zakresie promowania swojej misji i efektów działań w społecznościach lokalnych oraz korzystania z dobrych praktyk organizacji działających w podobnym obszarze tematycznym.

Harmonogram działań:
●    do 27 maja: wybór 5 NGO, które będą chciały poprowadzić w swoich społecznościach diagnozy potrzeb małych dzieci;
●    czerwiec: podpisanie umów z organizacjami na realizację projektu;
●    9 - 10 czerwca: 12-godziny warsztat dla 5 NGO przygotowujących do prowadzenia diagnoz (9 czerwca od godz. 17:00 do 21:00, 10 czerwca w godz. 9:00- 17:00);
●    czerwiec- październik: wybór i koordynacja pracy zespołu pracującego nad
●    wrzesień - październik: opracowanie raportów z diagnoz;
●    październik- listopad: prezentacja raportów w swoich społecznościach;
●    listopad: spotkanie integracyjno - promocyjne dla wszystkich członków Partnerstwa na Rzecz Rozwoju i Edukacji Małych Dzieci – prezentacja pracy nad diagnozami w 5 gminach.

 


ZAMKNIJ
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...